Apartmány Prospektor
+420 776 091 430      apartmanyprospektor@gmail.com        

Aktivity

UNESCO

Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je od 6. července 2019 památkou zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří se skládá z 22 komponent (součástí), z nichž 17 se nachází na německé a 5 na české straně. Krušné hory mají pro návštěvníky výjimečnou nabídku na zemi i v podzemí.  Navštivte Štolu Johannes,Důl Mauritius, Vlčí jámy nebo Královskou mincovnu Jáchymov.

NAUČNÉ STEZKY

V západním Krušnohoří, v kraji mezi Bublavou, Nejdkem a Božím Darem najdeme více jak dvacet naučných stezek rozličných délek i zaměření. Vybere si tu každý – od rodin s dětmi přes zájemce o přírodu, historii a hornictví až po „dobyvatele“ krušnohorských vrcholů a rozhleden.
Více zde

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ

Sjezdové tratě naleznete v sousedním Perninku (Skiareál Velflink Pernink, Ski Areál Pernink), V Potůčkách SKIPOT nebo v nedalekých Abertamech ve Skiareálu Plešivec. Největší lyžařský propojený areál Klínovec je vzdálen 20min autem. Nabízí 31,5km sjezdových tratí, 11 vleků a 5 lanovek.

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

Krušnohorská lyžařská magistrála (KLM) je páteřní trasou vedoucí po hřebeni Krušných hor v délce necelých 41 km. Propojuje zimní krušnohorská střediska a osady od Bublavy přes Rolavu, Jelení, Pernink a Hřebečnou až po Boží Dar. V celé své délce je pravidelně strojově udržována a díky rozsáhlé síti návazných tras se na ní snadno dostanete i z Abertam, Horní Blatné, Nových Hamrů a celé řady dalších lokalit. Běžkaře jistě potěší možnost občerstvení v obcích, které magistrála míjí, nebo v tradičních lokalitách přímo u stopy, ať už u Červené jámy, v Krmelci nebo na Jelení /v Celnici/.  Aktuální stav úpravy běžeckých tratí můžete sledovat zde

CYKLTURISTIKA

Většina cyklistických tras vede po Krušnohorské magistrále. V zimě je využívána běžkaři, v létě pěšími a cyklisty. Více než 400 km tratí poskytuje široký výběr náročnosti terénu pro rekreační i profesionální cyklisty. Přejezdem do sousedního Německa se lze snadno napojit na saské cyklostezky.

Trail Park Klínovec nabízí v městských lesích Jáchymova na 24 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Pro ty nejzdatnější je dále připravena 5 km sjezdových úseků. Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express.

WELLNESS

Aquacentrum AGRICOLA Jáchymov nabízí několik bazénů, tobogán, dva whirlpooly a Kneippův chodník. V saunovém světě projdete štolou do saunového dolu a naleznete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou a finskou saunu.

Alternativou je Spa & Wellness Hotel Zámek Lužec, který disponuje moderním balneocentrem a širokou nabídkou tradičních i moderních procedur.

SPOLEČENSKÉ HRY

Pro naše hosty jsme ve vstupní hale vybavili knihovnu společenskými hrami (deskové, karetní). Malí návštěvníci zde najdou různé stavebnice, omalovánky a pastelky.

Užijte si čas strávený spolu! Naše všechny apartmány jsou a budou bez televize. Z tohoto plyne i naše motto: Pojďte být spolu. U nás.

ZAHRADA

K našemu domu náleží udržovaná zahrada přes 1000m2. Pěstujeme bylinky, vystavěli jsme barefootový chodník pro relaxaci chodidel, pro děti je na zahradě trampolína, pískoviště, míče a další herní prvky. V letních měsících můžete využít venkovní posezení u domu s mobilním grilem nebo klasické ohniště s výhledem na louky pod Blatenským vrchem. Pro odpočinek jsou na zahradě rozmístěna lehátka nebo houpací síť.

JÍDLO

Poznejte pravou chuť Krušnohoří. Na Horském statku Abertamy nabízejí vlastní čerstvé maso a poctivé farmářské uzeniny přímo ve vlastním řeznictví. A také celou řadu bio sýrů z kravského, ovčího i kozího mléka, které pro vás vyrábí ve vlastní sýrárně. V abertamském bistru pak můžete poobědvat.

Pokud byste chtěli zavítat do restaurace, máme pro Vás několik tipů: Restaurant Faustův Dvůr je skutečným magickým místem. Najdete jej v Horní Blatné a rozhodně na něj nezapomenete. Zůstane vám v paměti především díky lahodné moderní gastronomii ve francouzském stylu a i díky svému názvu nebo originálním prostorům z barokního období.

Pivovar Červený Vlk - moderní gastronomie v novém pivovaru. Ochutnejte vyhlášené lokše šéfkuchaře, ty s trhaným masem jsou opravdová pochoutka. K tomu lze vyzkoušet všechna piva formou degustačního prkénka. A to vše s výhledem na krásné božídarské louky!